logo.png

Základní umělecká škola Brno, Vranovská

Zpěv

zpevZpěv je tím nejzákladnějším a zároveň nejběžnějším hudebním projevem člověka. Je jedinečný, jako každý z nás, protože svůj nástroj máme stále s sebou. Přijímáme děti různého věku od nejmenších až po studenty středních škol. Základem výuky je osvojení si základů pěvecké techniky a její rozvíjení podle věku, dispozic a vyspělosti jednotlivce. Každý je jiný a má jiné předpoklady.

Nejde jen o techniku, ta je jen základem pro umělecké ztvárnění písní, jde o obsah a sdělení textu, vystižení charakteru skladby. Žáci se seznamují s písněmi různých autorů, od lidových, umělých až po současné populární skladby. Učí se zpívat na mikrofon. Ve vyšších ročnících se učí vnímat a korigovat intonaci při vícehlasém zpěvu, nabízí se zapojení do různých komorních seskupení - sboru, CM nebo pop-rockové skupiny.

Každý si již sám najde svoji oblast, ve které se bude dobře cítit a s radostí realizovat. Probouzíme estetické cítění, radost ze zpěvu a snahu získávat nové vědomosti. Chceme vytvořit trvalý vztah žáka k hudbě a zpěvu.

Máte zájem o studium? Podejte si přihlášku, je to snadné!Aktuálně ze školy

4. 1. 2022 žákovské večery

Veškeré akce školy probíhají bez účasti diváků. Děkujeme za pochopení. Většina akcí bude natočena nebo přímo živě streamována.

25. 1. 2022 Žákovský večer je ke shlédnutí na Facebooku školy.

Rozvíjejte talent svého dítěte

Podat přihlášku ke studiu