logo.png

Základní umělecká škola Brno, Vranovská

Hra na violoncello

Violoncello (hovorově cello) je strunný smyčcový nástroj. Smyčcové nástroje jsou si hodně podobné. Tvarem jsou víceméně stejné, liší se jen velikostí, laděním a způsobem držení. Violoncello je větší než viola nebo housle, ale menší než kontrabas. Je možné začít již v ranném dětství na menší nástroj, který má škola v případě potřeby k dispozici k zapůjčení.

Violoncello vydává bohatý a vřelý zvuk, v některých polohách velmi podobný lidskému hlasu. Při hraní vysokých tónů barva tónu připomíná violu.

Violoncello se používá v klasické hudbě, je nedílnou součástí komorních souborů i symfonických orchestrů. Uplatní se také v jiných žánrech, především v populární hudbě.

Začlenit se může i do cimbálové muziky, která má na ZUŠ Vranovská dlouholetou tradici. Škola nabízí možnost zapůjčení nástrojů ve více velikostech.

Máte zájem o studium? Podejte si přihlášku, je to snadné!Aktuálně ze školy

24. 9. 2021 Výuka v pondělí 27.9.2021

V pondělí 27.9.2021 bude probíhat vyučování dle rozvrhu.  Ve škole není ředitelské volno.

25. 11. 2021 Slavnostní koncert k 95. založení školy

Termín na Slavnostní koncert školy je stanoven na čt 25. 11. 2021 v 17 h. v Konventu Milosrdných bratří na Vídeňské 7 v Brně. Uslyšíte výkony žáků naší školy, bývalých absolventů, pedagogů a jejich přátel a těšit se můžete i na významné hosty. Přijďte s námi oslavit dlouholetou tradici naší školy.

Rozvíjejte talent svého dítěte

Podat přihlášku ke studiu