logo.png

Základní umělecká škola Brno, Vranovská

Hra na klavír

KlavirKlavír je hudební nástroj v současné době velmi vyhledávaný, nejen v sólové, ale i v doprovodné hře. Můžeme na něj hrát skladby různých žánrů i slohových období. Je také dobrým základem pro případné studium hry na jiné nástroje a poskytuje významnou oporu v dalším hudebním rozvoji.

Klavírní literatura je velmi bohatá a lze v ní najít spoustu skladeb pro začátečníky i pokročilé. Na ZUŠ přijímáme děti od 5 let, ale začínat mohou i dříve. Od 4. ročníku žáci navštěvují předmět „Klavírní praxe". V těchto hodinách doprovázejí spolužáky z jiných nástrojů nebo se věnují čtyřruční hře. Učí se tak vnímat jeden druhého, více si uvědomují svoji odpovědnost a mohou zažít radost ze společného muzicírování. Ve vyšším ročníku mají také možnost si zdarma přibrat varhanní hru, kde se společně se spolužákem naučí tvořit doprovody a poznávat taje tohoto královského nástroje.

Máte zájem o studium? Podejte si přihlášku, je to snadné!Aktuálně ze školy

24. 9. 2021 Výuka v pondělí 27.9.2021

V pondělí 27.9.2021 bude probíhat vyučování dle rozvrhu.  Ve škole není ředitelské volno.

25. 11. 2021 Slavnostní koncert k 95. založení školy

Termín na Slavnostní koncert školy je stanoven na čt 25. 11. 2021 v 17 h. v Konventu Milosrdných bratří na Vídeňské 7 v Brně. Uslyšíte výkony žáků naší školy, bývalých absolventů, pedagogů a jejich přátel a těšit se můžete i na významné hosty. Přijďte s námi oslavit dlouholetou tradici naší školy.

Rozvíjejte talent svého dítěte

Podat přihlášku ke studiu