logo.png

Základní umělecká škola Brno, Vranovská

Hra na klarinet

klarinetNebojte se klarinetu! Na tento jednoplátkový dřevěný dechový nástroj se mohou děti učit hrát po dovršení 10. nebo 11. roku věku. Předcházející hudební průprava ve hře na zobcovou flétnu zpravidla v 6 nebo 7 letech je žádoucí, není však podmínkou. Předpokladem je hudební nadání, tělesná vyspělost, způsobilé rty, zuby a zdravé dýchací orgány. Aby vyučování v naší škole splnilo své poslání, snažíme se žáky učit nejen techniku hry, ale i základní teoretické znalosti, sledujeme rozvoj melodické i rytmické představivosti a stylového přednesu.

Naše škola s rodinnou atmosférou má snahu vypěstovat u dětí zájem o hudbu širokého žánrového zaměření. Dáváme prostor hudbě klasické, v pozdějších ročnících podle zájmu i hudbě taneční a jazzové. Součástí výuky je také od 4. ročníku souborová hra.

Klarinet pro svůj krásný barevný tón a velké výrazové možnosti si nachází uplatnění ve všech hudebních oblastech. Talentovaní a pilní žáci mohou dále pokračovat ve studiu na konzervatoři, většina z žáků však na klarinet hraje pro radost a zapojuje se v různých hudebních skupinách.

Máte zájem o studium? Podejte si přihlášku, je to snadné!Aktuálně ze školy

Přejeme všem žákům i rodičům krásné léto a těšíme se opět v září na shledanou. :-)

Rozvíjejte talent svého dítěte

Podat přihlášku ke studiu