logo.png

Základní umělecká škola Brno, Vranovská

Hra na housle

housleUž od úplných začátků se snažíme, aby hra na housle byla pro děti něčím, na co se těší a čemu se rádi věnují. Hře na housle se mohou učit děti od 5 let, ale začít je možné v jakémkoli věku. Pro žáky, kteří se rozhodnou naučit se na housle, je důležité rozvíjet intonační představivost, hudební cítění a rytmus.

K tomu přispívá uvolněná atmosféra ve třídě a vlídný přístup učitelů. Věnujeme se nejen klasice, ale seznamujeme hráče i s jinými hudebními žánry, jako je např. filmová hudba. Škola disponuje sbírkou nástrojů všech velikostí, které půjčuje svým žákům, zejména začátečníkům. Děti se od 4. ročníku stávají členy cimbálové muziky. Společné muzicírování je pro houslistu nepostradatelnou složkou studia. Housle, to je nástroj, který má obrovský potenciál.

Máte zájem o studium? Podejte si přihlášku, je to snadné!
Aktuálně ze školy

24. 9. 2021 Výuka v pondělí 27.9.2021

V pondělí 27.9.2021 bude probíhat vyučování dle rozvrhu.  Ve škole není ředitelské volno.

25. 11. 2021 Slavnostní koncert k 95. založení školy

Termín na Slavnostní koncert školy je stanoven na čt 25. 11. 2021 v 17 h. v Konventu Milosrdných bratří na Vídeňské 7 v Brně. Uslyšíte výkony žáků naší školy, bývalých absolventů, pedagogů a jejich přátel a těšit se můžete i na významné hosty. Přijďte s námi oslavit dlouholetou tradici naší školy.

Rozvíjejte talent svého dítěte

Podat přihlášku ke studiu