logo.png

Základní umělecká škola Brno, Vranovská

Hra na cimbál

CimbalI když je cimbál vnímán jako nástroj folklórní, lze na něj hrát jakýkoli žánr od vážné, soudobé hudby, přes populární kousky až po jazz. Původ nástroje sahá až do staré Persie.

Hra na cimbál má na naší ZUŠ dlouholetou tradici. Ve školním vzdělávacím programu hry na cimbál jsou stanoveny parametry studia žáka. Žák postupně pod odborným vedením získává znalosti a dovednosti hry vedoucí k samostatnému rozletu rostoucí muzikantské osobnosti a vedoucí k vymezení žánrového zájmu.

Již po krátkém čase studia si žáci mohou sami zahrát jednodušší melodie a v případě zájmu doprovodit svůj zpěv. Žáci hrají nejen sólově, ale jsou zapojováni do nejrůznějších komorních seskupení a cimbálové muziky.

Dlouhodobá spolupráce se souborem Javorníček poskytuje našim cimbalistům pravidelné výjezdy nejen na festivaly v naší zemi, ale i do zahraničí. Žáci se zúčastňují úspěšně soutěží ve hře na cimbál. Pokud rodiče nemůžou svému dítěti nástroj zakoupit, škola disponuje jedním nástrojem k zapůjčení.

Máte zájem o studium? Podejte si přihlášku, je to snadné!Aktuálně ze školy

24. 9. 2021 Výuka v pondělí 27.9.2021

V pondělí 27.9.2021 bude probíhat vyučování dle rozvrhu.  Ve škole není ředitelské volno.

25. 11. 2021 Slavnostní koncert k 95. založení školy

Termín na Slavnostní koncert školy je stanoven na čt 25. 11. 2021 v 17 h. v Konventu Milosrdných bratří na Vídeňské 7 v Brně. Uslyšíte výkony žáků naší školy, bývalých absolventů, pedagogů a jejich přátel a těšit se můžete i na významné hosty. Přijďte s námi oslavit dlouholetou tradici naší školy.

Rozvíjejte talent svého dítěte

Podat přihlášku ke studiu